Rīgas laivas – Laivu maršruti

 

Piedāvājam ikvienam rīdziniekam un Rīgas viesim iepazīt Rīgu no sev neierasta skatu punkta, airējot ar divvietīgām, drošām smailītēm pa Pilsētas kanālu, Daugavas ūdeņiem, tās līčiem un kanāliem.

 

Esam sagatavojuši vairākus ieteicamos maršrutus airēšanai dienā un naktī gan iesācējiem, gan sportiskāk noskaņotiem airētājiem. Patīkamus pārsteigumus sagādās katrs no tiem. Atliek tikai izvēlēties!

 

 

Garums: 7 km

Ilgums: 2 stundas

Grūtības pakāpe: viegls, piemērots arī iesācējiem

Rīgas loks ir piedzīvojums, kas ved zem daudzajiem Pilsētas kanāla tiltiņiem, ļauj izbaudīt Rīgas mūsdienīgo un senatnīgo arhitektūru, tiltu burvību un pabūt pavisam nesteidzīgā vidē.

Pa ceļam redzēsiet Andrejsalu, tās jahtu piestātni, Kronvalda parku un strūklaku. Saulainā dienā tajā ieraudzīsiet varavīksni, bet svelmainā dienā strūklaka tā vien aicina atveldzēties, izbraucot tai cauri. Tālāk redzēsiet ievērojamākās Vecrīgas vietas, lielas un mazas pīles, kā arī kanāla bebru, kurš visbiežāk ziņkārības dzīts parādās pie Latvijas Nacionālās Operas. Pavisam noteikti būsiet pārsteigti, ieraugot, kā kanāla tiltiņi izskatās no apakšas.

Maršruta otrā puse ved pa Daugavu un paver burvīgu skatu uz Vecrīgas panorāmu. Piebrauciet paskatīties, ko cilvēki dara uz AB dambja un cik augsts no apakšas izskatās Saules akmens, bet tad apskatiet milzīgos prāmjus Rīgas Pasažieru ostā.

Garums: 7 km

Ilgums: 2 stundas

Grūtības pakāpe: viegls, piemērots arī iesācējiem

Vakara un nakts izbrauciens ir tieši laikā, lai izkustētos pēc darba, izbaudītu siltos vasaras vakarus, un ieraudzītu Rīgas kanālu, ietērptu nakts gaismās.

Maršruts sākas Andrejostas Jahtklubā, Rīgas laivu nomas punktā. Braucieni sākas neilgi pirms saulrieta, kas jo īpaši skaisti redzams, ieairējot Daugavā. Saulei norietot, skaisti izgaismoti tiek turpat vai visi Rīgas kanāla lielie un mazie tiltiņi. Īpaši krāšņi izgaismota strūklaka iepretim Rīgas Brīvostas pārvaldei, kā arī posms no Valdemāra ielas tilta līdz Krišjāņa Barona ielas tiltam. Un kurš gan nav pamanījis dzelzceļa tilta krāšņumu? Tici – no ūdens tas izskatās pat divtik iespaidīgi!

Garums: 6 km

Ilgums: 2 stundas

Grūtības pakāpe: viegls, piemērots arī iesācējiem

Maršruts, kuru visticamāk izvēlēsies tie, kas vēlas neparastā veidā nokļūt vienā no visstraujāk augošajām aktīvās atpūtas vietām Rīgā – Lucavsalā. Tur iespējams gan gardi paēst kafejnīcā vai piknikot pie kāda no galdiņiem, gan izmēģināt kabeļveikbordu, gan vienkārši atpūsties zaļajā zonā.

Brauciena maršruts ved cauri Rīgas kanālam, gar Centrāltirgu, tad pāri Daugavai, apkārt Zaķusalas Z galam un pieved pie pašas Riga Wake park piestātnes. Ja vēlaties šajā vietā palikt un atpakaļ vairs nebraukt – to iespējams noorganizēt, iepriekš vienojoties ar Rīgas laivu puišiem. 1-2 laivu transportēšana maksā 30 EUR, bet 3-10 laivas aizvedīsim par 40 EUR.

Garums: 11 km

Ilgums: 3 stundas

Grūtības pakāpe: vidēji grūts

Šis maršruts jums ļaus iepazīt divus tuvu esošus, bet pilnīgi atšķirīgus Rīgas kanālus – Pilsētas kanālu un otrā Daugavas krastā esošo Zunda kanālu.

Maršruts sākas Andrejsalas jahtu piestātnē un turpinās Pilsētas kanālā. Šeit jūs sagaida ievērojamākās un greznākās Vecrīgas ēkas, 16 romantiski tiltiņi, sakopti parki, skaistas strūklakas ar varavīksnēm tajās un ielu muzikantu spēlētās melodijas. Iebraucot Daugavas plašumos, acīm paveras burvīgs skats uz Vecrīgas panorāmu.

Āgenskalna līcī, savas durvis ver mazāk pazīstamais Zundas kanāls, kas atdala Ķīpsalu no Pārdaugavas. Šis kanāls ļauj aizmirst Rīgai raksturīgo steigu un cilvēku burzmu, dažiem pat radot sajūtu, ka atrodaties tālu prom no galvaspilsētas.

Zundas kanālam savienojoties ar Daugavu, jums būs iespēja paspēkoties ar Daugavas viļņiem un pretstraumi, lai, airējot garām lielajiem kuģiem, nokļūtu atpakaļ Andrejsalā.

Garums: 15 km

Ilgums: 4-6 stundas

Grūtības pakāpe: vidēji grūts

Ja jums pa spēkam ir garāks maršruts, piedāvājam apskatīt trīs Rīgas centram tuvākās salas – Zaķusalu, Lucavsalu un Ķīpsalu.

Pa ceļam iepazīsiet skaito Rīgas kanālu, bet pēc tam – zaļuma pilno Zaķusalu un Lucavsalu. It nemaz neliekas, ka esi Rīgā, jo mājas šeit paslēpušās aiz kārtīgas zaļuma sienas. Patīkami un atsvaidzinoši! Braucot gar Lucavsalu, maršruts vedīs pa Bieķengrāvi, kur nokļūsiet zem Mūkusalas apļa, kuram noteikti neskaitāmas reizes ir braukts pāri ar auto. Vēlāk redzēsiet, cik liels Dzelzceļa tilts izskatās no apakšas, cik gatava ir Gaismas pils un kas notiek uz AB dambja. Šeit paveras burvīgs skats uz Vecrīgas baznīcu torņiem.

Ja pietiek spēka, šajā vietā maršrutu varat turpināt, nogriežoties uz Zundas kanālu.

Garums: 15 km*

Ilgums: 4-6 stundas

Grūtības pakāpe: vidēji grūts

Šis ir daudzveidīgu iespaidu bagāts maršruts. Maršruts sākas Andrejostas jahtklubā, iet cauri Sarkandaugavas kuģu būvētavai un noslēdzas Ķīšezerā, pie kafejnīcas Cabo Cafe.

Izvēloties šo maršrutu, jūs braucienu sāksiet pa Daugavu, apskatot Rīgas Tirdzniecības ostu un tajā darbojošos milzīgos ceļamkrānus, kas aktīvi veic pārkraušanas darbus uz lielajiem kravas kuģiem. Pēc tam maršruts iegriežas Sarkandaugavā un ved taisnā ceļā uz Kuģu būvētavu, kur ikreiz var apskatīt sausajos dokos izceltos milzeņus. Neaprakstāmas sajūtas pārņem, ar mazo laiviņu braucot gar šiem pieredzes bagātajiem ūdens plašumu iekarotājiem.

Izbraucot no kuģu būvētavas, nonāksiet Ķīšezerā, kur ātri vien aizmirsīsiet industriālo vidi un ieslīdēsiet ezera plašumos. Vasaras vakari bieži ir rāmi un ļauj baudīt romantisko ainavu, laiski airējot līdz brauciena galamērķim – peldvietai pie Cabo cafe.

 

*Braucienam uz Kuģubūvētavu Sarkandaugavā nepieciešama laivu transportēšana atpakaļ no Cabo cafe, kas jāpiesaka iepriekš. 1-2 laivas aizvedīsim par 30 EUR, bet 3-10 izmaksā 40 EUR.